Obserwatorzy

piątek, 3 września 2010

Czy ja już byłam na urlopie?

No właśnie... Podobno byłam, ale jakoś wcale tego nie czuję. Wróciliśmy do domu w poniedziałek i natychmiast robota rzuciła się na mnie: pranie, gotowanie, sprzątanie (czemu jak nikt nie mieszka, to i tak brudzi się?), szykowanie do pracy, szkoły i... ale to za chwilę. Bądźmy jednak szczerzy: trochę odpoczęłam. Może niekoniecznie wysypiałam się (dzieci), ale nie musiałam gotować, sprzątanie miałam przeważnie ograniczone do jednego pokoju, no i pracować po nocach nie musiałam. No dobra: luzy miałam. Właściwie tylko dzieci miałam na głowie, pomijając konieczność podjęcia kilku ważnych decyzji.

Do podjęcia jednej z tych decyzji zmusiła nas opiekunka Hani, która w połowie sierpnia uprzejmie poinformowała mnie (SMS-em), że nie będzie już mogła zajmować się Hanią, bo znalazła inną pracę. Szybka rodzinna narada, kilka telefonów i Hania została zapisana do przedszkola. Prywatnego, bo dziecko poniżej 3-go roku życia i to w połowie sierpnia szans na państwowe nie ma. Płacić i tak będę mniej niż opiekunce, a w towarzystwie innych dzieci powinna szybciej przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, niż sam na sam z obcą osobą.

Decyzja o przedszkolu wiązała się z kupnem drugiego samochodu, bo z dwójką dzieci, z których każde trzeba szybko dostarczyć w inne miejsce za pomocą komunikacji miejskiej i nóg jest sztuką trudną. Nie niemożliwą, ale bardzo trudną i męczącą zwłaszcza dla dzieci. W sumie to od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do operacji nabycia drugiego pojazdu, ale dopiero na wakacjach mogliśmy bardziej przyłożyć się do szukania. W efekcie wracaliśmy z wakacji dwoma samochodami, przy czym Pan Mąż nie pozwolił mi wracać tym nowym. Za to ja zaanektowałam go we Wrocławiu :-)

Oczywiście udało mi się troszeczkę powyszywać :-) Efekty pokażę, jak tylko "uzdatnię" zdjęcia.

Na koniec serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze do przedurlopowej notatki. Wszystkie są przemiłe, a niektóre wręcz mnie rozczuliły - dzięki, Kasiu :-)

7 komentarzy:

 1. ja mam podobne odczucia po urlopie;co do przedszkola to gratuluje madrej decyzji,bo dziecko zupelnie inaczej sie rozwija bedac z innymi dziecmi niz w domu;staja sie bardziej samodzielne i wiecej umieja bo w koncu zajmuje sie nimi"sila fachowa"

  OdpowiedzUsuń
 2. Wakacje skonczyły się kilka dni temu, a ja mam wrażenie, że LATA świetlne od nich minęły...
  No nic! Oby do następnych wakacji ;-)
  I gratuluje nowego zakupu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z urlopami tak już niestety jest, że po nich należałby się drugi urlop "przystosowawczy" do życia :) czekamy więc na te Twoje zapowiadana prace :) i szerokiej drogi nowym nabytkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. urlop to miły czas, tylko tak krótko trwa... powitać w domowych pieleszach...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogromnie dziękuję za karteczkę z wakacji :)

  http://anek73.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie witam :)
  Gratulacje zakupu nowego samochodu ,do ktorego tez sie przymierzam ale jak na zlosc nie ma nic w okolicy :(
  Czekam na robotki :)
  Poz.Dana

  OdpowiedzUsuń
 7. Taaa, czekałam, czekałam, a Twój pierwszy wpis po przerwie przegapiłam .... ale cieszę się bardzo, że wróciłaś:)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń