Obserwatorzy

poniedziałek, 28 listopada 2011

Mój sposób na liście ostrokrzewu

Spięłam się i zamieszczam krótki przepis na wykonanie liści ostrokrzewu. Nie twierdzę, że jest to sposób najlepszy. Nie twierdzę też, że nie ma takiego w sieci. Ja w każdym razie takowego nie widziałam, a pomysł, aby liście ostrokrzewu zmajstrować tak, a nie inaczej wpadł mi do głowy czystym przypadkiem i jest wynikiem potrzeby chwili :-)

Aby zrobić liście ostrokrzewu użyłam jedynego, jaki posiadam dziurkacza-liścia, nożyczek, kleju, tuszu i oczywiście papieru.
Na poniższym zdjęciu widać krok po kroku, jak zmieniają się wycięte liście.
Krok 1: Wycięcie dziurkaczem liści - w tym wypadku w liczbie trzech sztuk. Dobrze, jeśli jeden jest "odwrotny" - ładniej będzie wyglądało (wystarczy odwrócić arkusz papieru przed włożeniem do dziurkacza).
Krok 2: Nożyczkami wycinamy łuki (w ogóle mam wrażenie, że większość wycinanek możemy sami zmajstrować mając do dyspozycji tylko nożyczki, tyle że z dziurkaczami jest łatwiej - oczywiście z wyjątkiem mocno skomplikowanych kształtów z wykrojników).
Krok 3: Tuszujemy brzegi liści.
Na koniec listek po listku (łodyżka na łodyżce) przyklejamy w wybrane miejsce, zaś łączenie maskujemy na przykład perełką.
Tak samo wycięte liście, ale inna kolorystyka:
Kursik (jeśli to-to w ogóle zasługuje na miano kursu) powstał przy okazji tworzenia kartki z cyklu Karteczkowy roczek.
Jest to wprawdzie hafcik ostatni z cyklu, ale do zmontowania została mi jeszcze jedna kartka.

Serdecznie dziękuję za przemiłe komentarze :-)

3 komentarze:

  1. listeczki wyszły super... może skorzystam przy robieniu kartek świątecznych

    OdpowiedzUsuń
  2. A już myślałam, że wypaliłaś te listki świeczką, a tu tusz :) Pięknie wyszły. A ta kartka z dzwoneczkami i nutami - cudna! :)

    OdpowiedzUsuń