Obserwatorzy

niedziela, 16 stycznia 2011

Zaklinanie

- Osłuchowo jest czysto, gardło jest tylko lekko zaczerwienione, a wyniki badania krwi są dobre. Nie wiem, dlaczego Hania znowu zaczęła gorączkować. - zasępiła się pani doktor. - Teraz jest właśnie trzecia doba działania drugiego antybiotyku, więc ta gorączka może jeszcze spaść. Ponieważ zbliża się znowu wolne, na wszelki wypadek wystawię skierowanie do szpitala w razie, gdyby gorączka jednak nie spadała. Pewnie będą chcieli zatrzymać Hanię na kilka dni w szpitalu, żeby zrobić dokładniejsze badania.

- Cóż... jeśli trzeba będzie, to nie będziemy się opierać. - powiedziała Pani Matka, robiąc w myślach szybki przegląd posiadanych rzeczy, które mogłyby okazać się niezbędne do spędzenia kilku dni w szacownej placówce służby zdrowia. Przeprowadzony remanent nie nastroił Pani Matki pozytywnie, bowiem piżamki Pani Córki odziedziczone po Bartusiu, choć niezmiernie wygodne, nie wyglądały na tyle dobrze, aby gościć w nich gdziekolwiek.

Błogosławiąc instytucję babci Pani Matka lekko tylko spóźniona wparowała do pracy i usiadła przy biurku zawalonym bardzo ważnymi papierami. "Hmmm... jakbym kupiła te piżamki, to byłabym całkiem nieźle przygotowana do tego szpitala i pewnie wtedy nie musiałybyśmy tam iść." - pomyślała Pani Matka. Nie zwlekając dłużej Pani Matka olała papiery ("Zabiorę robotę do domu.") i poleciała do pobliskiego sklepu z odzieżą dziecięcą, gdzie nabyła stosowną garderobę nocną w liczbie sztuk trzy ("Tyle chyba powinno wystarczyć.").

Gdzieś między sprawami super ważnymi a tylko trochę mniej ważnymi Panią Matkę znów natchnęło: "Dużego wyszywania do szpitala nie wezmę, a małego nie mam rozpoczętego. Ale jak kupię brakujące nici i koraliki, to skompletuję nową robótkę i w ten sposób pod względem rękodzielniczym będę już nieźle zaopatrzona. Będę wtedy bardzo dobrze przygotowana do tego nieszczęsnego szpitala i wtedy na pewno nie będziemy musiały do niego jechać!".

W drodze do domu, z Bartkiem "pod pachą", nieco tylko zboczywszy z kursu (raptem niewielka pętla - co z tego, że w przeciwnym kierunku?) Pani Matka zajechała pod ulubioną pasmanterię, gdzie dokonała stosownych zakupów w tempie iście ekspresowym (jak na nią) i czym prędzej pojechała wypuścić z domu skonanych dziadków - Hania nawet chora potrafi dać w kość osobom nieprzyzwyczajonym do jej stałych numerów.

Gdy Hania została spacyfikowana w łóżeczku (zdołała się jednak nieco zmęczyć wykańczaniem dziadków), zaś Bartek uziemiony przy odrabianiu lekcji, Pani Matka z zadowoleniem skonstatowała, że jest już bardzo dobrze przygotowana do pobytu w szpitalu. Zatem prawdopodobieństwo ewentualnego wyjazdu na "wczasy" znacząco spadło. Tak nastrojona optymistycznie Pani Matka rozpoczęła ogarnianie domowego pobojowiska.

Po niespełna dwóch tygodniach od zajścia zdarzeń tu opisanych, a po nieco ponad trzech tygodniach chorowania Hania pójdzie w poniedziałek do przedszkola - po raz pierwszy w tym roku. Zaklinanie powiodło się - do szpitala nie pojechałyśmy :-)

12 komentarzy:

 1. O kurcze :( wcale u was nie ciekawie, skąd ja to znam :O(

  Zdróweczka życzę :O)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo zdrówka życzę dla Hani i dla Pani Matki :)) Pozdrawiam-Abulinka

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepis na zaklinanie chyba skopiuję, bo jednak szpital nie jest zbyt miłym miejscem i liczę na to, że w tym roku nie będziemy tam gościć.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. I tak trzymać. A takie zaklinanie jest najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hihi, jak ja dobrze to znam. Też jak miałam jechać z dziećmi do szpitala to myślałam o robótce do zabrania. Małej i nieskomplikowanej. I wpadałam w panikę gdy się okazywało, że wszystkie zaczętę prace się do szpitala nie nadają ;-)
  Dobrze, że jednak ten szpital Was ominął. To nic przyjemnego.

  OdpowiedzUsuń
 6. I tak trzymać !!!!
  Zdrówka życzę dla Hani.
  Miałam podobne kłopoty kiedyś z moim dzieciaczkiem ,dziś to już tylko wspomnienia ,bo pozbyliśmy się migdałów.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie się czyta:)
  Ale i tak dużo zdrówka Wam życzę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie się czyta! Zacięcie do pióra widzę i wiem co mowię bo 'w branży' siedzę ;)
  Pozdrawiam i zdrówka życzę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniale opisane zaklinanie :) cieszę sie ze ze zdrówkiem Hani już lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdrówka,ale i syrop z cebuli się przyda/cebula i cukier,w słoik i w garnku z wodą gotować,ale nie zagotować -aż puści sok i rozpuści cukier/kilkakrotnie w ciągu dnia.
  Super się czyta,więc zakradam się czytać.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. To znowu ja, pozwoliłam sobie przyznać Tobie wyróżnienie, serdecznie zapraszam po odbiór.

  OdpowiedzUsuń