Obserwatorzy

czwartek, 19 maja 2011

Haft podławkowy (1)

Długo odwlekałam ten moment, ale kiedyś musiało to nastąpić. Wysłali mnie na szkolenie BHP :-( Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby ono nie trwało trzy dni po pięć godzin. Nie muszę chyba dodawać, że 15-godzinne szkolenie streściłabym w najwyżej 30-minutowej wypowiedzi.

Prewencja - rzecz ważna, toteż pogratulować sobie mogę przytomności umysłu, dzięki której niewątpliwie zapobiegłam dramatycznym zajściom spowodowanym niekontrolowanym opadaniem górnych powiek. Wychodząc z założenia, że nieznaczne machanie ręką nie zmniejsza mojej percepcji, przygotowałam sobie robótkę. Robótka ta niewątpliwie utrzymała mnie przy życiu i spowodowała znaczny wzrost przyswojonej wiedzy.

Obciążając kręgosłup w 140% (pozycja siedząca), a czasami nawet w 190% (pozycja siedząca zgarbiona) - ale jestem wyedukowana! - po dwóch dniach powstało takie coś:Na koniec kilka sprawdzonych rad dla zdesperowanych maniaków:
 1. wzór powinien być nieduży - im mniejszy rozmiar, tym mniejsze prawdopodobieństwo wpadki,
 2. najlepiej sprawdza się wzór jednokolorowy - im mniej nici, tym ryzyko wpadki mniejsze,
 3. zaleca się używanie jasnego materiału - pod ławką jest dość ciemno (zwłaszcza jak światło przygaszą, bo slajdy puszczają) i dziurki w aidzie ciężko dojrzeć szczególnie w ciemnym materiale,
 4. nici powinny być w kontrastującym w stosunku do materiału kolorze - powód: patrz pkt.3,
 5. po dwóch dniach szkolenia stwierdzam, że najlepsza jest aida 14-stka (medalion wyszywałam na 18-stce i momentami miałam ochotę podnieść robótkę bliżej oczu),
 6. pomocna jest papierowa teczka - trzymana pod ławką stanowi dobrą podkładkę i jednocześnie zabezpiecza przed ciekawskim wzrokiem równie znudzonych sąsiadów, no i w razie potrzeby szybko można zamknąć,
 7. najlepiej usiąść możliwie daleko od prelegenta i innych towarzyszy niedoli (to chyba oczywiste), ale nie za wysoko, bo mogą usiłować zgonić niżej żartobliwym "Ja nie gryzę".

14 komentarzy:

 1. ;-)
  ja to raczej książki czytałam na takich 'imprezach'.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i pogratulować, bo fajny obrazeczek wyszedł. Swojego czasu popełniłam słonecznikowy hafcik podczas podobnej okazji. Ty byłaś bardziej praktyczna, haft jednokolorowy na pewno ułatwił pracę. Ja gapa plątałam się jeszcze z kilkoma kolorami :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Na wszystkich nasiadówach robótkuję. I to całkiem jawnie. Nie kryję się pod ławką ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczny obrazek :)
  Ze ja nigdy na taki pomysl nie wpadlam :(.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hafcik śliczny i rady przydatne :D :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny haft!!! a rady bardzo przydatne, tym bardziej, że niedługo wybieram się na szkolenia;)

  OdpowiedzUsuń
 7. oj ciekawe te rady... może kiedyś się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny pomysł ;) Czas zdecydowanie nie zmarnowany.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rady bardzo cenne:)!!!
  Ja przynoszę robótkę na spotkania do znajomych (przywykli..)Nie lubie marnować czasu! Pod biurkiem raczej nie dam rady, ale byłoby bosko pokrzyżykować między jednym petentem, a drugim...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Swietna lista porad! Mi sie zdarza krzyzykowac w metrze lub autobusie:) Nie musze sie chowac, ale do ciekawskich spojrzen juz przywyklam. W takiej sytuacji rowniez sprawdzaja sie raczej tyklo jednokolorowe i male projekty!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Haft piękny, porady przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydatne rady, szkoda że nie znałam ich wcześniej zanim się rzuciłam z motyką na słońce i postanowiłam na zajęciach na uczelni wyszywać swoje zaproszenia na ślub, efekt można zobaczyć tutaj:
  https://picasaweb.google.com/106543874473234916610/Zaproszenia#
  Ale przy takiej ilości kolorów było trudno utrzymać ten proceder w tajemnicy :)
  Pozdrawiam
  Gośka

  OdpowiedzUsuń
 13. Taki kurs radzenia sobie w czasie nudnych wykładów przydałby mi się kilka lat temu na studiach na wykładach z historii ;) Notatek nie trzeba było robić - więc ręce były wolne, a powieki i głowa opadały w dół z powodu monotonnego głosu wykładowcy - tak więc rady były by bezcenne :)

  OdpowiedzUsuń